Co należy zabrać ze sobą na pierwsza wizytę:
- trzy dni przed wizytą proszę prowadzić dzienniczek, w którym zapisywane będą szczegółowe informacje o rodzaju, ilości i czasie spożywanych produktów (posiłków i napojów). Najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień wolny od pracy.
- listę zażywanych leków i suplementów diety wraz z dawkowaniem;
- wyniki przeprowadzonych badań, jeżeli zostały wykonane w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. Jest to szczególnie wskazane w przypadku osób, które cierpią na choroby dietozależne jak: otyłość, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie itp.
Polecamy wykonanie badań kontrolnych krwi:
- morfologia
- glukoza
- lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, Trójglicerydy);
- hormon tarczycy TSH;
- CRP
- jeżeli są lub były problemy z nerkami – dodatkowo można zrobić poziom kreatyniny i mocznika oraz poziom kwasu moczowego.
Dla osób, które cierpią na chorobę, w której żywienie odgrywa kluczową rolę (choroby dietozależne) – wyniki badań są obowiązkowe wraz z zaleceniami lekarza prowadzącego co do składu jadłospisu i preferowanej diety. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na schorzenia wymagające ścisłych modyfikacji żywieniowych np. choroby układu pokarmowego, niewydolność nerek itp.
Dzień wcześniej i w dzień wizyty należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż może to doprowadzić do fałszowania wyników analizatora składu ciała.
Dowiedz się czym jest analiza składu ciała i jak przygotować się do badania – profesjonalna analiza składu ciała