Roller (wałek piankowy) ma zwykle kształt cylindra i jest wykonany z gęstej pianki. Ale można znaleźć wałki piankowe w różnych rozmiarach i kształtach oraz na różnych poziomach twardości. Wybierając wałek z pianki, należy również wziąć pod uwagę kształt i rozmiar. Znalezienie odpowiedniego wałka piankowego może być nie lada wyzwaniem!! Zatem jak znaleźć idealny roller dla siebie?

Wszystkie rollery firmy BLACKROLL® są hipoalergiczne, bezzapachowe, wodoodporne i łatwe w czyszczeniu.

PO TRENINGU

Roller o gładkiej powierzchni ma zastosowanie w rozluźnianiu i masażu mięśniowo-powięziowym. Można nim wykonywać auto-masaż całego ciała. Dzięki swojej specyfice rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie mięśniowe, uśmierza ból, nawadnia i uelastycznia tkanki. Rozmiar:30x15cm

Rolki stosowane po treningu mają gładką, gęstą piankową powierzchnię i różne poziomy twardości.

BLACKROLL® STANDARD

BLACKROLL® STANDARD

Jest to uniwersalny model BLACKROLL® o średniej twardości. Jest to model, który będzie idealny dla większości osób. Rolki typu standard występują w różnych kolorach: całe czarne oraz czarne z cętkami w kolorach: biało-niebieski, żółty, biało-czerwony i mój ulubiony różowy.

BLACKROLL® MED

BLACKROLL® MED


Jest to terapeutyczny model BLACKROLL® najniższej twardości. Idealny dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból, i dla których rolka typu standard jest za twarda. Idealna dla kobiet w ciąży i osób po kontuzjach, dla dzieci i osób starszych.

BLACKROLL® PRO

BLACKROLL® PRO

Jest to uniwersalny model BLACKROLL® największej twardości. Najlepiej się sprawdza u osób zaawansowanych, które rolują się od dłuższego czasu i rolka typu “standard” nie robi już na nich wrażenia. Występują w dwóch kolorach: szarym i pomarańczowym.

PRZED TRENINGIEM

Teksturowane rolki mają wypukłości. Służą do głębszej pracy i mogą być używane do głębokiego masażu nóg. Najważniejsze korzyści to przede wszystkim aktywacja i pobudenie mięśni, przygotowanie ciała do treningu, wzrost krążenia krwi, przepływu limfy, przyspieszenie odpływu toksyn oraz wsparcie terapii anycelulitowej.

BLACKROLL® GROOVE STANDARD

BLACKROLL® GROOVE STANDARD

Jest to aktywacyjny (pobudzający) model BLACKROLL® średniej twardości. Ma działanie aktywujące. Idealny do pracy w obszarach ciała takich jak: pośladki, uda i łydki. Występuje w kolorze czarnym.

BLACKROLL® GROOVE PRO

BLACKROLL® GROOVE PRO

Jest to intensywnie aktywacyjny (pobudzający) model BLACKROLL® najwyższej twardości. Ma działanie aktywujące. Dedykowany dla osób zaawansowanych. Idealny do pracy w obszarach ciała takich jak: pośladki, uda i łydki. Występuje w kolorze niebieskim, pomarańczowym i szarym.

BLACKROLL® FLOW

BLACKROLL® FLOW

Jest to innowacyjny model BLACKROLL® średniej twardości. Ma działanie aktywujące.

BLACKROLL® FLOW ma unikatową zębatą powierzchnię, która zmienia intensywność stymulacji tkanek w zależności od kierunku jego ułożenia. Z jednej strony miękkie i  komfortowe rollowanie powięzi, z drugiej mocną aktywację i stymulację mięśni. Korzyścią jego stosowania jest pobudzenie i odżywienie tkanki mieśniowo-powięziowej, przyspieszenie metabolizmu tkanek, przekrwienie skóry oraz przyspieszenie procesów gojenia się. Idealny do pracy w obszarach ciała takich jak: pośladki, uda i łydki. Występuje w kolorze czarnym.

Jak zacząć?

Jeśli nigdy wcześniej się nie rolowałeś, warto nauczyć się podstaw, zanim zaczniesz:

  • zacznij od lekkiego nacisku, aby się przyzwyczaić do rolowania,
  • na początku może to być bolesne, jeśli mięśnie są bardzo napięte,
  • aby wyregulować nacisk, zmniejsz nacisk obszarem ciała, który układasz na rolce,
  • na przykład, jeśli rolujesz łydkę, użyj ramion, aby podeprzeć swoje ciało i tym samym zdejmij część ciężaru z rolki,
  • następnie roluj się powoli przez 10 sekund, aby rozpocząć, a następnie zwiększ czas pracy do 30 do 60 sekund jednorazowo,
  • pij dużo wody, aby pomóc w regeneracji.

Reasumując

Rolowanie może być skutecznym sposobem na zmniejszenie napięcia mięśniowego przed rozpoczęciem treningu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których odczuwasz napięcie po ćwiczeniach powstałe w ciągu ostatnich kilku dni.

Rolowanie może być również ważnym elementem rozluźniającym do stosowania po treningu. Jeśli dodasz rolowanie do codziennego treningu, w celu regeneracji, odczujesz dużą różnicę w kolejnych dniach.

Jeśli dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej bądź stojącej lub po prostu odczuwasz bolesność, rolowanie może okazać się bardzo pomocne.

Przed rozpoczęciem rolowania i użyciem nowego sprzętu warto skonsultować się z fizjoterapeutą o braku przeciwwskazań do tego typu aktywności oraz poprosić o instrukcję jak należy się rolować.

Który roller wybrać?

Ja zdecydowałam się BLACKROLL® STANDARD. Tak, ja mam różowy!! 🙂 A drugi w wersji biało-czerwonej, myślę, że jest idealny dla mężczyzn 🙂

BLACKROLL® STANDARD

Kliknij jeśli chcesz się dowiedzieć Dlaczego warto się rolować – 6 największych korzyści