Są osoby, które lubią praktykować w domu, inni zaś preferują zajęcia grupowe. Niezależnie od tego, w której grupie jesteś, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą potrzebujesz kilku wskazówek.

Odpowiednie nastawienie

Zacznij swoją praktykę od kilku minut, aby się nie zniechęcić. Nie przejmuj się, jeśli Twoje ciało nie jest jeszcze odpowiednio rozciągnięte – wraz z praktyką, poprawią się Twoje zakresy ruchu, zaś pozycje, które sprawiały trudność, wykonasz bez problemu.

Mata do jogi

Odpowiednia mata do jogi zapewnia bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Zwykle maty do jogi są dłuższe niż tradycyjne maty fitness, z uwagi na rodzaj pozycji. Warto pamiętać, aby podczas praktyki ciało zmieściło się na macie. Mata do jogi jest zwykle tez cieńsza niż mata fitness. Jeśli masz problem z kolanami warto zaopatrzyć się w specjalne podkładki pod kolana, lub na początek wystarczy ręcznik.

Strój do jogi

Nie potrzebujesz wyjątkowo specjalistycznego stroju, ale najlepiej sprawdzi się strój, który z jednej strony nie krępuje ruchów, a z drugiej przylega do ciała. Wówczas stój zostanie na swoim miejscu 🙂 W niektórych pozycjach, szczególnie odwróconych, mając wygodny strój będziesz koncentrować się na praktyce, zamiast co chwilę go poprawiać. Pamiętaj również, aby wykonywać poszczególne asany boso – to zapewnia bezpieczeństwo i poprawność wykonywanej techniki ruchu.

Akcesoria do jogi

Na początku, gdy dopiero zaczynasz praktykę, pomocne okazać się mogą paski i kostki go jogi. Pomagają, gdy ciało nie jest jeszcze na tyle rozciągnięte, aby sięgnąć lub wejść do właściwej pozycji.

Uwaga!

Pamiętaj, aby nie praktykować jogi bezpośrednio po posiłku. Odczekaj 3-4 godziny. Możesz za to napić się szklanki wody przed sesją

Jak zacząć zacząć?

Zacznij od kilku minut i stopniowo zwiększaj czas i intensywność swojej praktyki.

Jeśli nie wiesz jak – zapraszam na krótką kilkuminutową sesję 🙂